Prawidłowa pielęgnacja jamy ustnej

Białe i zdrowie zęby to najlepsza wizytówka każdego z nas. Piękny, promienny uśmiech nadaje twarzy pięknego wyglądu.

Aby utrzymać swoje zęby w dobrym stanie zdrowia, należy zastosować czynności pielęgnacyjne, które będą dobrane do naszych potrzeb. Jedną z najważniejszych, które możemy wykonać, aby zadbać o nasze zęby, jest codzienne szczotkowanie ich po każdym posiłku. Warto wybrać szczoteczkę, która będzie odpowiednio dobrana. W drogeriach i aptekach możemy dostać wiele rodzajów szczoteczek do zębów. Osoby, które cierpią na nadwrażliwość, powinny wybrać te o miękkim włosiu, które zapobiegną nadmiernemu ścieraniu szkliwa. Ten sam typ szczoteczek powinni zastosować pacjenci gabinetów stomatologicznych, którzy borykają się z problemem nawracającego zapalenia dziąseł. Stosowanie miękkiego włosia z pewnością poprawi stan naszych dziąseł oraz pozwoli na wyciszenie toczącego się stanu zapalnego. Dużą popularnością cieszą się szczoteczki, które zaopatrzone są w gumowe elementy. Pozwalają one na polerowanie zębów oraz dokładne usuwanie wszelkich zanieczyszczeń.

Wiele osób używa także szczoteczek elektrycznych, które wykonują niezwykle szybkie ruchy pulsacyjno-obrotowe, dzięki którym czyszczenie naszych zębów jest skuteczniejsze. Niestety z tego typu szczoteczek zrezygnować powinny osoby, które chorują na parodontozę. Stosowanie szczoteczek elektrycznych jest również przeciwwskazane w przypadku dzieci, które nie ukończyły jeszcze szóstego roku życia. Niektóre klasyczne szczoteczki posiadają także nakładkę, która pozwoli nam na usunięcie nalotu z języka, co znacznie zminimalizuje liczbę bakterii w jakie ustnej.

Ważnym produktem, który wykorzystywany jest podczas codziennej pielęgnacji jest pasta do zębów. Obecnie na rynku kosmetycznym możemy skorzystać z różnych rodzajów tego produktu. Możemy znaleźć pasty przeznaczone dla dzieci, które posiadają zmniejszoną ilość fluoru. Dużym zainteresowaniem cieszą się pasty wybielające, które posiadają dużą ilość mikrogranulek ściernych. Należy jednak pamiętać, że produktów tych nie powinno się używać dłużej niż przez dwa miesiące.

Aby dobrać odpowiednią szczoteczkę oraz pastę do zębów, możemy udać się do dentysty. W Rybniku znajdziemy wiele gabinetów stomatologicznych {więcej: dentyści w Rybniku} , których adresy zostały umieszczone w katalogu pod tytułem ,,dentysta Rybnik” lub ,,stomatolog Rybnik”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>