Popularne zabiegi wykonywane w salonach kosmetycznych

Zadbane dłonie oraz stopy są marzeniem większości kobiet. Dzisiaj, kiedy w każdym mieście znajduje się spora ilość gabinetów kosmetycznych każda z pań może wyglądać atrakcyjnie bez większego wysiłku. Wystarczy raz na czas odwiedzić zaufany salon kosmetyczny, w którym profesjonalistki zatroszczą się o wybrane partie ciała, a dzięki wykonanemu zabiegowi klientki będą mogły poczuć się naprawdę atrakcyjnie.Takie miejsce można bez problemu znaleźć w Opolu, które posiadają rozbudowaną bazę salonów kosmetycznych z Opola o dobrej jakości usług.

Manicure tradycyjny – to jedna z usług, która znajduje się w ofercie każdego salonu kosmetycznego. Mimo że jest ona oferowana od wielu lat (w międzyczasie pojawiły się nowe rodzaje manicure) to w dalszym ciągu cieszy się popularnością wśród klientek. Dzieje się tak, ponieważ podczas wykonywania usługi kosmetyczka wykorzystuje nieinwazyjne produkty, ponadto wykonując manicure, dba oczywiście o paznokcie klientki, ale także o estetyczny wygląd całych dłoni. Kosmetyczka zaczyna robienie manicure od namoczenia dłoni klientki w wodzie z mydłem, jeśli ręce są wyjątkowo suche, konieczne może okazać się dodanie olejku, który dodatkowo zmiękczy i nawilży skórę. Następnie stylistka przechodzi do spiłowania paznokci w kształt wybrany przez klientkę (może to być na przykład migdałek, trumienka czy kwadrat). Kolejne kroki to: usunięcie skórek, nałożenie bazy na płytkę paznokcia, pomalowanie paznokci kolorowym lakierem (konieczne jest nałożenie dwóch warstw), ostatnim etapem jest aplikacja top coatu, który przedłuża trwałość lakieru, a także sprawia, iż błyszczy się on w wyjątkowo efektowny sposób. Na koniec kosmetyczka wsmarowuje w ręce klientki odżywczy krem (zwykle towarzyszy temu przyjemny masaż rąk).

Pedicure – to zabieg, podczas którego kosmetyczka kładzie nacisk na wygląd paznokci  u nóg oraz całych stóp. Usługa zaczyna się od namoczenia stóp, dzięki czemu późniejsze usunięcie martwego naskórka jest dużo łatwiejsze. Następnym etapem zabiegu jest spiłowanie płytki paznokci – kosmetyczka robi to w taki sposób, by zapobiec bolesnemu wrastaniu paznokci w palec, kształt paznokcia zostaje zatem dostosowany do indywidualnych predyspozycji. Kiedy paznokcie mają już nadany idealny kształt, konieczne jest zrobienie peelingu, w czasie którego można pozbyć się zrogowaciałego naskórka. Później pozostaje już tylko usunięcie skórek oraz pomalowanie paznokci – warstwa lakieru zostaje utrwalona specjalnym utwardzaczem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>