Miazga zęba

Ukazuje się, iż do badania żywotności miazgi bez służą testy termiczne oraz elektryczne bądź laserowo-dopplerowskie. Zatem należy mieć na uwadze, iż owe testy opierają się na rejestrowaniu zdolności do przewodzenia włókien nerwowych. Dentyści z Wrocławia (dentysta-stomatolog.com) ukazują, że to właśnie one wchodzą w skład pęczka naczyniowo-nerwowego. Zaznacza się również, iż stanowi swoiste rusztowanie miazgi zęba. Stomatolodzy są również przekonani, że takie testy są dość proste w aspekcie wykonania. Jednak należy pamiętać, iż mogą one dawać fałszywe wyniki. W związku z czym to właśnie one badają szczególną wrażliwość zęba pod kątem bodźców termicznych i elektrycznych. Poza tym przedstawia się, iż żywa miazga daje określone objawy wrażliwości zęba na aspekt ciepła oraz zimna i płynący prąd elektryczny. W związku z czym zawsze istnieje ogromne prawdopodobieństwo pomyłki.

Powszechnie wiadomo, iż miazga bez odpowiada ogromnym bólem na działanie bodźca. W związku ze wzrostem siły bodźca mamy również do czynienia ze wzrostem intensywności obecnego w danej chwili bólu. Faktem jest, iż zdrowa miazga w takiej sytuacji bez wątpienia przestaje reagować bólem po usunięciu bodźca. Specjaliści zaznaczają, że jednym z takich testów jest również test na ciepło. Zakłada się, iż wykonywany jest on za pomocą dość rozgrzanego ćwieka gutaperkowego. Faktem jest, iż przekłada się to pod względem takiej powierzchni zęba. Zaznacza się również, iż właśnie ją bez wątpienia warto jest posmarować dostępnym lubrykantem, zanim to dojdzie do dotknięcia gutaperką. Poza tym badając test w opcji ,,na zimno”, należy również wskazać, iż wykonuje się to dotknięcie powierzchni zęba watą nasączoną chlorkiem etylu.

Podsumowując, takie testy są dość proste w aspekcie wykonania. Jednak należy pamiętać, iż mogą one bez wątpienia dawać fałszywe wyniki. W związku z czym to właśnie one badają szczególną wrażliwość zęba pod kątem bodźców termicznych i elektrycznych. Poza tym przedstawia się, iż żywa miazga daje określone objawy wrażliwości zęba na aspekt ciepła oraz zimna i płynący prąd elektryczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>