Kosmetyczka w Bydgoszczy – dobroczynne właściwości aloesu

Aloes to roślina, której początki użytkowania sięgają już czasów starożytnych Chin i Egiptu. Dobroczynne działanie tego suplementu jest tak zbawienne, że sława z nim związana przetrwała do dziś. Jaką magię kryje w sobie ta niepozorna roślina? Odpowiedź na to pytanie z pewnością znają fachowe kosmetyczki z Bydgoszczy -> swiaturody.com. Dlaczego akurat ona? Aloes ma szerokie zastosowanie zarówno w obszarze zdrowia, jak i urody. Jest on składnikiem wielu kosmetyków oraz specjalistycznych preparatów, jakich używa nie jeden salon kosmetyczny.

WALORY DLA SKÓRY

Nawilżanie, regeneracja, polepszenie poziomu napięcia skóry– to tylko niektóre z właściwości aloesu. Poprawia on krążenie krwi i działa przeciwstarzeniowo. Posiada również naturalne filtry ochraniające skórę przed działaniem promieniowania słonecznego. Aloes jest także bogaty w enzymy przyspieszające regenerację skóry, co jest szczególnie ważne dla osób posiadających skłonną do podrażnień cerę trądzikową lub cerę wrażliwą. Niemniej z produktów kosmetycznych i zabiegów opartych na zastosowaniu aloesu skorzysta każdy, niezależnie od tego, jaki rodzaj skóry posiada.

WALORY DLA WŁOSÓW I SKÓRY GŁOWY

Aloes nawilża skórę głowy i ogranicza wydzielanie łoju, dzięki czemu jest doskonałym środkiem zaradczym w walce z łupieżem i przetłuszczaniem włosów. Dodatkowo wzmacnia on włosy u nasady poprzez zapewnienie im zastrzyku witamin i minerałów. Przyspiesza poziom krążenia krwi w naczynkach znajdujących się w skórze głowy stymulując przy tym wzrost pięknych i zdrowych włosów. Co więcej, zawarta w aloesie witamina A i E ochrania włosy przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i promieniowaniem słonecznym.

WALORY DLA CIAŁA

Balsamy oraz pomadki do ust zawierające aloes nadają się idealnie w sytuacji, gdy głównym celem ich zastosowania jest zmiękczenie naskórka oraz przyspieszenie procesu gojenia się ran. Aktywne związki zawarte w aloesie posiadają, bowiem zdolność wnikania do głębokich warstw skóry i niszczenia już na tym poziomie zaistniałych stanów zapalnych oraz rozszerzonych naczyń krwionośnych.

WALORY DLA ZDROWIA

Napoje aloesowe sprawdzają się z kolei, jako suplement diety. Dostarczają one organizmowi białka w formie aminokwasów oraz kompleks witamin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego ciała. Dzięki nim działanie układu nerwowego, odpornościowego oraz trawiennego zostaje usprawnione.

Jedna myśl na temat “Kosmetyczka w Bydgoszczy – dobroczynne właściwości aloesu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>