Kosmetyczka to nie luksus, to standard

Oczyszczanie twarzy to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów, na który się decydujemy, odwiedzając salon kosmetyczny. Czasy manualnego wyciskania wągrów i zaskórników [info na wikipedia.org] powoli odchodzą do lamusa. Choć oczywiście są zwolenniczki tej metody. O wiele skuteczniejsze i efektywniejsze są mechaniczne lub chemiczne peelingi. Oto kilka najważniejszych informacji o zabiegu, który wykona nam każda kosmetyczka.

Rzeszów to miasto, w którym duża konkurencja na rynku ukształtowała przyjazne dla klientek salonów kosmetycznych [więcej na swiaturody.com] ceny. Okazuje się, że wcale nie trzeba dysponować grubym portfelem, aby poddać się kompleksowym zabiegom. Mieszkanki Rzeszowa za kilkadziesiąt złotych są w stanie wykonać niemal wszystkie popularne zabiegi oczyszczające. Peeling kawitacyjny i maseczką to koszt około 50 złotych. Oksybrazja klasyczna (wodno-tlenowa) twarzy także nie zrujnuje naszej kieszeni (około 50 zł), kompleksowy zabieg twarzy i dekoltu oraz szyi wraz z peelingiem kawitacyjnym i masażem nawilżająco-rewitalizującym to koszt do 100 złotych. Jeśli chcemy oczyścić skórę na plecach lub dekolcie, trzeba doliczyć kolejne 50 złotych.

Trzeba przyznać, że to wcale nie wygórowana cena za zabieg kompleksowego oczyszczania twarzy, który trwa nawet do dwóch godzin. Inna kwestia jest fakt, ze taki zabieg pozwala nam cieszyć się głęboko oczyszczoną skórą nawet kilka tygodni. Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych predyspozycji. Trzeba także zdawać sobie sprawę, że zaraz po zabiegu mogą pojawić się drobne zaczerwieniania czy łuszczenie skóry. To naturalny proces samooczyszczenia się skóry. Lepiej jednak nie wykonywać zabiegu bezpośrednio przed ważnym wydarzeniem.

Niektóre zabiegi oczyszczania twarzy powinno się wykonywać w seriach, aby zapewnić sobie długotrwały efekt. Tak jest w przypadku mikrodermabrazji. Zazwyczaj zaleca się, aby wykonać około 6 zabiegów. Pierwsze trzy należy wykonać w tygodniowym odstępstwie, kolejne trzy co dwa tygodnie. Następne zabiegi są już tyko uzupełnieniem i można je wykonywać co miesiąc. Skóra twarzy już po pierwszych zabiegach oczyszczania jest gładsza i jaśniejsza. Bardzo często zdarza się, że skóra jest pełna brudu, kurzu, resztek kosmetyków oraz zaskórników i martwej tkanki. Po ich usunięciu skóra lepiej wchłania wszelkie składniki odżywcze zawarte w kremach i maseczkach. Oczyszczanie twarzy to nic innego jak usuwanie maski, która zakrywa nasze naturalne piękno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>